"Pełna miska dla zwierzaka"

Nowy projekt_1642751995

Akcja “Pełna miska dla zwierzaka”

W ramach wsparcia naszego czasowego punktu dla zwierząt bezdomnych oraz schroniska w Skałowie organizujemy akcję „Pełna miska dla zwierzaka”. Do naszego punktu czasowego pobytu trafiają zwierzęta w różnym stanie. Jedne zgubiły się na spacerze i nie mogły wrócić do domu, ale zdarzają się również takie, które z tego domu uciekły, lub go w ogóle nie miały, są wychudzone, schorowane, a czasami okaleczone. Chcemy pomóc im najlepiej jak potrafimy, jednakże różnorodność zwierząt i ras wymaga różnorodnej pomocy oraz wyżywienia.

Jak to działa?

Na czym polega funkcjonowanie czasowego punktu dla bezdomnych zwierząt? Gdy mieszkaniec gminy Mosina zauważy bezpańskie bądź podejrzanie zachowujące się zwierzę, które krąży po okolicy, informuje o tym fakcie Straż Miejską w Mosinie (T: 61 819 78 55 lub 501 467 312). Jeżeli sytuacja ma miejsce w czasie trwania weekendu (od soboty godz. 17:00 do poniedziałku godz. 7:00), te działania strażników miejskich przejmuje Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (T: 722 323 208). 

 

Straż w drodze interwencji odławia zwierzę i przywozi je do nas na ul. Sowiniecką 6G w Mosinie. Świeżo przybyłe zwierzę zostaje nakarmione oraz napojone. Od tego momentu zaczynamy szukać jego właściciela. Wrzucamy zdjęcia naszego tymczasowego podopiecznego na różne strony www oraz profile społecznościowe i czekamy. Czekamy dokładnie 5 dni roboczych, gdyż po tym czasie zwierzak zostaje przetransportowany do schroniska w Skałowie. A co, jeżeli znajdzie się właściciel?

Homeless dogs in animal shelter cage
Homeless dogs in animal shelter cage

Każdy, kto rozpozna swojego psa lub kota musi udać się do siedziby Straży Miejskiej na ul. Krotowskiego 16, gdzie zostanie poproszony o dokumenty potwierdzające tożsamość psa oraz jego właściciela. Gdy zostanie potwierdzona zgodność dokumentów, właściciel otrzymuje zaświadczenie, z którym może udać się do nas po odbiór swojego pupila na ul. Sowiniecką 6G. Po weryfikacji dokumentów oraz przekazaniu naszemu pracownikowi zaświadczenia wystawionego przez Straż Miejską, właściciel wraz ze swoim zwierzęciem mogą bezpiecznie wrócić do domu.

Czego potrzebujemy?

Przede wszystkim żywności, w postaci suchej i mokrej karmy. Każda ilość się przyda, jednakże warto zwrócić uwagę na jakość karmy. Nie każda karma jest dobrze trawiona przez psy czy koty, a wiele z nich, szczególnie te dostępne w dyskontach, powodują biegunki, wypadanie sierści, wymioty czy problemy skórne. Jak podkreślają wszystkie schroniska dla zwierząt, lepiej przekazać małą ilość karmy dobrej jakości, niż dużą ilość bezwartościowego jedzenia, które może zaszkodzić. Czego dokładnie potrzeba?

Homeless and ownerless sad dogs are kept in cages.
Little dirty kitten with eye disease due to infection in the shelter

Karma dla psów: sucha oraz mokra, dla psów dużych i małych, specjalistyczna i weterynaryjna dla chorych zwierząt.

Karma dla kotów: sucha i mokra, dla kotów dużych i małych, a także tych po sterylizacji, mleko w proszku dla kociąt.

Inne: żwirek dla kotów, smakołyki dla psów i kotów.

Wszelkich informacji udzielamy pod numerem: +48 697 888 422 bądź mailowo: administracja@zukmosina.pl

Dziękujemy serdecznie w imieniu wszystkich zwierząt, które trafiają do nas choćby na chwilę.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!