skip to Main Content
(61) 8-132-321, (61) 8-132-337 sekretariat@zukmosina.pl ul. Sowiniecka 6G 62-050 Mosina

 

Akcja „Pełna miska dla zwierzaka”

W ramach wsparcia naszego czasowego punktu dla zwierząt bezdomnych oraz schroniska w Skałowie organizujemy akcję „Pełna miska dla zwierzaka”. Do naszego punktu czasowego pobytu trafiają zwierzęta w różnym stanie. Jedne zgubiły się na spacerze i nie mogły wrócić do domu, ale zdarzają się również takie, które z tego domu uciekły, lub go w ogóle nie miały, są wychudzone, schorowane, a czasami okaleczone. Chcemy pomóc im najlepiej jak potrafimy, jednakże różnorodność zwierząt i ras wymaga różnorodnej pomocy oraz wyżywienia.

Jak to działa?

Na czym polega funkcjonowanie czasowego punktu dla bezdomnych zwierząt? Gdy mieszkaniec gminy Mosina zauważy bezpańskie bądź podejrzanie zachowujące się zwierzę, które krąży po okolicy, informuje o tym fakcie Straż Miejską w Mosinie (T: 61 819 78 55 lub 501 467 312). Jeżeli sytuacja ma miejsce w czasie trwania weekendu (od soboty godz. 17:00 do poniedziałku godz. 7:00), te działania strażnikówmiejskich przejmuje Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (T: 722 323 208). Straż w drodze interwencji odławia zwierzę i przywozi je do nas na ul. Sowiniecką 6G w Mosinie. Świeżo przybyte zwierzę zostaje nakarmione oraz napojone. Od tego momentu zaczynamy szukać jego właściciela. Wrzucamy zdjęcia naszego tymczasowego podopiecznego na różne strony www oraz profile społecznościowe i czekamy. Czekamy dokładnie 5 dni roboczych, gdyż po tym czasie zwierzak zostaje przetransportowany do schroniska w Skałowie. A co, jeżeli znajdzie się właściciel? Każdy, kto rozpozna swojego psa lub kota musi udać się do siedziby Straży Miejskiej na ul. Krotowskiego 16, gdzie zostanie poproszony o dokumenty potwierdzające tożsamość psa oraz jego właściciela. Gdy zostanie potwierdzona zgodność dokumentów, właściciel otrzymuje zaświadczenie, z którym może udać się do nas po odbiór swojego pupila na ul. Sowiniecką 6G. Po weryfikacji dokumentów oraz przekazaniu naszemu pracownikowi zaświadczenia wystawionego przez Straż Miejską, właściciel wraz ze swoim zwierzęciem mogą bezpiecznie wrócić do domu.

Czego potrzebujemy?

Przede wszystkim żywności, w postaci suchej i mokrej karmy. Każda ilość się przyda, jednakże warto zwrócić uwagę na jakość karmy. Nie każda karma jest dobrze trawiona przez psy czy koty, a wiele z nich, szczególnie te dostępne w dyskontach, powodują biegunki, wypadanie sierści, wymioty czy problemy skórne. Jak podkreślają wszystkie schroniska dla zwierząt, lepiej przekazać małą ilość karmy dobrej jakości, niż dużą ilość bezwartościowego jedzenia, które może zaszkodzić. Czego dokładnie potrzeba?

Karma dla psów: sucha oraz mokra, dla psów dużych i małych, specjalistyczna i weterynaryjna dla chorych zwierząt.

Karma dla kotów: sucha i mokra, dla kotów dużych i małych, a także tych po sterylizacji, mleko w proszku dla kociąt.

Inne: żwirek dla kotów, smakołyki dla psów i kotów.

Ponadto jesteśmy otwarci na pomoc wolontariuszy, którzy chcą poświęcić swój czas dla naszych podopiecznych i wyjść z nimi na spacer czy pobawić się. Wszelkich informacji udzielamy pod numerem: +48 697 888 259 bądź mailowo: administracja@zukmosina.pl

Dziękujemy serdecznie w imieniu wszystkich zwierząt, które trafiają do nas choćby na chwilę.

Back To Top
Skip to content